Účinky dětské obezity na učení

Ú

Existuje mnoho věcí, které mohou dětem způsobit problémy s učením. Svou roli mohou hrát poruchy učení, zdravotní poruchy a stres. Stejně tak obezita.

Šikanování: Existuje spousta věcí, které mohou z dítěte udělat terč pro tyrany. Většina z nás se s nimi kvůli něčemu střetla. Nosil jsem brýle a byl jsem hubený, takže mi říkali čtyři oči a fazolový kůl. Totéž platí pro dítě s nadváhou a/nebo obezitou.

Toto škádlení vytváří buď koncentraci na nápravu záležitosti, nebo se uchýlí k uklidňujícím potravinám… nebo obojí. Je těžké soustředit se na hodinu, pokud je mysl zaměstnána jinými činnostmi, jako je vyhýbání se násilníkům.

Sebevědomí: Dítě s nadváhou to vidí v zrcadle. Když je čas nakupovat oblečení do školy, je to jasné. Na hřišti se to šeptá. To brzdí sebevědomí. Lidé s nízkým sebevědomím si myslí, že nikdy nebudou schopni udělat nic správně, a mohou mít pocit, že “proč se obtěžovat?” když přijde na třídu.

Bojím se zeptat: Kromě prvních dvou problémů se dítě s nadváhou může bát klást otázky ve třídě. Nechtějí na sebe více upozorňovat. Bez kladení otázek je promarněna zásadní šance se něco naučit, a to se projeví na výsledcích testů.

Jak můžeme pomoci? Školy nyní tvrdě zasahují proti dětem, které šikanují. Příliš mnoho dětí se pokusilo nebo dosáhlo spáchání sebevraždy. Pokud vidíte, že je dítě šikanováno nebo je obětí vaše dítě, promluvte si se školou.

Najděte něco, co dítě umí dobře. Přimějte je, aby to dotáhli do konce. Pochvalte je, když dosáhnete cíle. Opravte je jemně, když to potřebují. Mít talent nebo dovednost může velmi pomoci se sebevědomím.

Promluvte si s učiteli, zvláště ve třídách, kde jsou nízké známky. Vymyslete způsoby, jak se dítě může naučit, co se má naučit, aniž by na něj upoutalo pozornost. To funguje i v jiných oblastech; Vím to, protože jedno z našich dětí se ve třídě nechtělo ptát. Učitel mi pomohl jí pomoci.

I když chceme, aby naše děti s nadváhou dosáhly správné váhy, musíme se také soustředit na jejich vzdělání. Hubnutí není rychlá záležitost a ve škole čas tiká.

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta