Tetování a piercing mohou být formou sebevyjádření identity, životních cílů a zájmů

T

V historii bylo hodně napsáno o tetování, což jsou vzory na kůži vytvořené jehlami a barevným inkoustem, a piercingu, což je praxe propíchnutí části lidského těla, aby se vytvořil otvor, ve kterém lze nosit šperky. Samozřejmě existuje mnoho názorů, proč lidé budou nosit tetování a piercing. Lidé mají často předpojaté, negativní názory, když vidí někoho s tetováním a piercingem. Mnoho lidí tvrdí, že se tetují jako prostředek sebereflexe své identity, životních cílů a zájmů. Vzhledem k tomu, že tetování a piercing jsou tak populární, musí to být pravda. Účelem tohoto článku není podporovat nebo odsuzovat tetování a piercing. Účelem je vysvětlit, co je tetování a piercing, vysvětlit nebezpečí a vyjádřit nutnost pečlivě zvážit volbu tetování či piercingu.

Tetování jsou vzory na kůži vytvořené jehlami a barevným inkoustem. Permanentní make-up je druh tetování. Slovo tetování pochází z tahitského slova, které znamená „označit“ a pochází z roku 3300 před naším letopočtem. Tetování byla nalezena na egyptských a núbijských mumiích, které se datují přibližně do roku 2000 před naším letopočtem.

Body piercing je praxe propíchnutí části lidského těla za účelem vytvoření otvoru, ve kterém lze nosit šperky. Piercing si můžete nechat udělat téměř kdekoli na těle. Historie piercingu je zatemněna nedostatkem odborných odkazů a kvůli populárním dezinformacím; existují však důkazy, které ukazují, že byl praktikován od starověku, v různých formách a oběma pohlavími po celém světě.

Je rozdíl mezi zdobením těla a sebepoškozováním. Odborníci se shodují, že řezání není piercing a je známkou vážných psychických problémů

Tetování je často trvalé a piercing může zanechat jizvy. Tetování a piercing je těžké a drahé vrátit zpět.

Protože existuje několik obav z tetování během těhotenství, je pravděpodobně nejlepší počkat až po porodu.

Zákony v některých státech zakazují dětem tetování a piercing, protože děti nemají zkušenosti a schopnost vyhodnotit nebezpečí. Zákony vyžadují, aby nezletilí měli k tetování souhlas rodičů. Někteří dospívající se však nechají tetovat od přátel nebo amatérů, kteří používají provizorní nástroje, jako jsou pera a kancelářské sponky, s malými nebo žádnými hygienickými opatřeními. To je extrémně nebezpečné. Měli byste se nechat tetovat pouze od licencovaného tatéra, který dodržuje příslušná bezpečnostní opatření.

Dlouhodobé negativní důsledky mohou souviset s velkým, nadměrným a nevhodným tetováním a vícenásobným piercingem.

Hepatitida B a HIV/AIDS jsou dvě z mnoha nemocí, které mohou být přenášeny špinavou jehlou. Hepatitida B je závažná infekce jater. HIV/AIDS je život ohrožující onemocnění, které vašemu tělu brání v boji s jinými infekcemi.

Každý piercing nabízí rizika, jako jsou bakteriální infekce, poškození nervů, nadměrné krvácení a alergické reakce na konkrétní šperky. Některé jizvy přesahují původní ránu a jiné se šíří k okrajům rány a dále ne.

Propíchnutí uší je velmi časté a je nepravděpodobné, že by způsobilo infekci, pokud se provádí správně. Během prvních čtyř týdnů hojení byste se měli vyvarovat odstraňování ušních kroužků. Náušnice by se měly nosit většinu času během prvního roku, jinak se dírky mohou snadno uzavřít.

Obnova piercingu jazyka vyžaduje čas a trpělivost, aby se předešlo problémům. Člověk potřebuje používat nealkoholickou ústní vodu třikrát denně a během přibližně třítýdenního procesu hojení používat led ke snížení otoků. Piercing do jazyka může být pro některé lidi riskantní. Jedna studie uvádí, že kroužky na jazyku mohou způsobit recesi dásní. To může vést k požadovaným operacím kořenového kanálku nebo jiným ústním operacím. Kroužky mohou způsobit vyštípnutí zubů

Piercing do pupku se stal populárním po začátku 70. let a je nejčastější u žen, ale tento piercing má také mnoho mužů. Minimální doba hojení je obvykle šest měsíců, ale výjimkou není ani rok.

Piercing bradavek je běžný pro muže i ženy. Lidé mají mnoho důvodů pro piercing bradavek. Muži a ženy tvrdí, že tato procedura zvyšuje pocity a jiní tvrdí, že tyto pocity snižují. Doba hojení se pohybuje od čtyř měsíců až po více než rok. Jizvy nebo vývoj bradavek po piercingu je běžný a před propíchnutím bradavky je třeba porozumět rizikům. Lze očekávat, že bradavka poroste v reakci na stimulaci piercingem a šperky. To je nejčastější u nevyvinutých malých ženských bradavek a mužských bradavek. Tento růst bradavek může být velmi pěkný nebo může být velmi neatraktivní.

Piercing do nosu se datuje přibližně do roku 1500 před naším letopočtem. Nejběžnější piercing nosu je v nosní dírce, i když umístění v přepážce nebo hřbetu nosu není neobvyklé. Zahojení piercingu v nose trvá dva měsíce až rok něžné péče.

Dírky po piercingu se obvykle zavřou, pokud šperky již nenosíte.

Asociace profesionálních piercingů je mezinárodní nezisková organizace se sídlem v Kalifornii, která se věnuje šíření důležitých zdravotních a bezpečnostních informací o piercingu piercerům.

Pokud se rozhodnete pro tetování nebo piercing, ujistěte se, že jdete do licencovaného zařízení a věnujte čas projednání bezpečnostních postupů s umělci pracujícími v obchodě nebo tetovacím salonu.

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta