Strach: Může se někdo velmi bát, když měl traumatické dětství?

S

I když se někdo může velmi bát, neznamená to, že je to něco, čeho si bude vědomě vědom. I tak, když jsou takoví, nebudou skutečně schopni přijmout život.

Mohou žít někde, kde je relativně bezpečí a svobodně žít svůj život, ale na tom nezáleží. Místo toho mohou jen zřídka opustit svůj dům, natož oblast, kde žijí, a žít život, který je velmi monotónní.

Ponechání víka zapnuté

Tím, že budou žít tímto způsobem, mohou jen zřídka zažít strach, a tak nebudou mít žádný důvod, aby se považovali za ustrašeného člověka. Pokud by se jim však naskytla příležitost zkusit něco jiného a opustit svou komfortní zónu, mohli by ji nakonec odmítnout.

Mohli by na krátkou chvíli zažít strach a pak se mohli vrátit k tomu, jak byli předtím. Případně by to mohli skončit tak, že to rovnou odmítnou, což jim zabrání cítit se nepříjemně.

Plochý život

Tím, že žijí tímto způsobem, budou mít pravděpodobně vždy pocit, jako by prostě procházeli pohyby. Pokud se někdy cítí opravdu dobře, může to být proto, že něco snědli.

Nebo by to mohlo ukázat, že slyšeli o tom, co se děje pro přítele nebo člena rodiny. Mohou dokonce zprostředkovaně žít svůj život prostřednictvím této osoby nebo někoho, koho vidí v televizi.

Očekávaný výsledek

Mohou mít chvíle, kdy se cítí na dně a v depresi a jednoduše nemají energii něco udělat. Pokud by navštívili svého lékaře, mohli by jim být nasazeny léky.

Důvodem je to, že to, co se u nich děje, může být způsobeno tím, že mají „chemickou nerovnováhu“. Přerovnáním jejich neuro šťáv bude proto brzy vše v pořádku.

Náhodný zážitek

Pak to bude, jako by jejich mozek jen hrál; není to známka toho, že něco jiného není v pořádku a je třeba se tím zabývat. Je to, jako by neexistovala věc jako příčina a pak následek; existuje pouze účinek a je třeba se s tím vypořádat, aby se problém vyřešil.

A????

Nasazení léků jim umožní pokračovat jako obvykle, ale téměř jistě jim to neumožní žít život, který skutečně stojí za to žít. Aby k tomu došlo, bude nutné, aby se blíže podívali na to, proč je jejich život takový, jaký je.

Poločas rozpadu

Aby se cítili naživu, budou muset vyjádřit, kým skutečně jsou; aby nežili, jako by byli v neviditelném vězení nebo jako pták, kterému byla ustřižena křídla. Nyní, pokud by si měli uvědomit, jak se bojí, dalo by se říci, že prostě potřebují cítit strach a stejně to udělat.

Takže bez ohledu na to, co chtějí udělat, musí prostě jednat. Jiný způsob, jak se na to podívat, by bylo říci, že jelikož to, čeho se obávají, je pouze v jejich hlavě, není se čeho obávat.

Jít hlouběji

Pokud by však změnili své chování, mohli by zjistit, že jsou nakonec přemoženi strachem a/nebo uzavřením. Díky tomu nebude jen možné, aby cítili strach a přesto to udělali.

To, co se pro ně děje, bude pro ně příliš mnoho a nebudou schopni udělat další krok, nebo i když ano, nebudou se moci plně projevit. Jiný člověk by pak mohl říci, že strach je „falešný důkaz, který se jeví jako skutečný“, ale bude to pro něj něco, co je velmi reálné.

Bližší pohled

V tuto chvíli by se mohli divit, co se děje. Pokud by měli přemýšlet o tom, proč tomu tak je, mohli by mít potíže vymyslet důvod, proč prožívají život tímto způsobem.

To by mohlo ukázat, že jejich raná léta nebyla příliš výživná, což byla etapa jejich života, kdy byli pravidelně traumatizováni. Jejich vědomá mysl by pak skončila zablokováním toho, co se stalo, aby je chránilo, ale to by jim také zabránilo v tom, aby se takříkajíc spojili.

Dvě úrovně

Jedna jejich část, jejich vědomá mysl, se přesune od toho, co se stalo, ale jiná část, jejich nevědomá mysl, ne. Jejich nervový systém je pravděpodobně přetížený, jejich emocionální tělo může být naplněno bolestí a jejich mozek může také nést následky toho, co prožili.

To je důvod, proč pouhá změna jejich chování nestačí; budou muset udělat mnohem víc než to. Bylo to ‘vše o jejich mysli’, to by nebyl tento případ a behaviorální přístup by stačil.

Povědomí

Pokud se s tím někdo dokáže ztotožnit a je připraven změnit svůj život, možná bude muset sáhnout po externí podpoře. To je něco, co lze zajistit s pomocí terapeuta nebo léčitele.

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta