Piercing – je to bezpečné?

P

Body piercing se praktikuje v mnoha různých kulturách po mnoho staletí a dodnes je stále populárnější. Jakmile průměrný člověk dostane svůj první piercing, je pravděpodobnější, že si jich v budoucnu nechá více.

Každá osoba by měla vědět, co se týká jakéhokoli typu piercingu, než učiní konečné rozhodnutí, zda to udělat.

Jak se provádí piercing?

Jakmile je vybrána část těla, je do těla vložena dutá jehla a poté je vložen šperk. Piercingová pistole, jako je ta, která se používá k propíchnutí ucha, by se neměla používat k propíchnutí těla. Síla této pistole může rozdrtit tkáň a způsobit zbytečné modřiny. Kromě toho nelze piercingovou pistoli řádně sterilizovat a může způsobit infekce.

Z tohoto důvodu provádí jakýkoli piercing certifikovaný profesionál, který praktikuje v rámci Asociace profesionálních piercingů. Všechny části procesu piercingu musí být sterilní. To zahrnuje oblast piercingu a jehlu. Piercer musí mít po celou dobu procesu piercingu sterilní rukavice.

Jak pečovat o své piercingové stránky

Oblast kolem nového piercingu by měla být vždy udržována v čistotě, aby se zabránilo vniknutí bakterií nebo cizích předmětů do místa a způsobení infekcí. Před dotykem oblasti si důkladně umyjte ruce. Teplá voda poslouží k pravidelnému čištění, ale když se na ploše objeví krusta, použijte k jejímu rozbití slanou vodu.

Kolem piercingu v obličeji nenoste žádný make-up. Při použití jakýchkoli aerosolů, jako je sprej na vlasy, zakryjte oblast. Nenoste těsné oblečení kolem piercingu. Ujistěte se, že kolem míst piercingu je dobrá cirkulace vzduchu.

Jaké jsou příznaky infekce?

Navštivte svého lékaře, pokud si všimnete jakéhokoli otoku, hnisu nebo neobvyklé bolesti v místě piercingu. NIKDY neodstraňujte šperky, protože to způsobí uzavření otvoru a zachycení infekce.

Možné jsou i alergie na vybraný šperk. Některé příznaky mohou zahrnovat podráždění, pálení nebo zarudnutí při čištění místa piercingu. Netoxické kovy, jako je bílé zlato, žluté zlato a chirurgická ocel, pierceri doporučují, aby se vyhnuli takovým alergickým reakcím.

Takže před rozhodnutím o jakémkoli typu piercingu je zásadní prozkoumat a pochopit, o co jde.

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta