Ekologie crackerského dětství – synopse knihy

E

Rodiny vrakoviště

Kniha Ecology of a Cracker Childhood od Janisse Ray ukazuje život mladé dívky, která vyrůstá se svou rodinou, která vlastní vrakoviště v Appling County Georgia. Mnohé zážitky pro ni byly možná jiné, ale stále žije jako mnoho dětí; s pravidly a hraní si venku s její fantazií.

Hlavním důvodem, proč byla jeho kniha napsána, bylo vykreslit život mladé dívky, jak vyrůstá v situaci, se kterou se většina nesetká. Ona a její bratři strávili mnoho hodin venku hraním na vrakovišti; hráli křest, kde jedno dítě předstíralo, že je pastorem, a druhé by bylo tím, kdo se křtí. Někdy farář nechal pokřtěného příliš dlouho. Jednou z vlastností, kterou její otec chtěl, aby měla, bylo umět hrát na klavír. Tolik to nenáviděla a nakonec otci řekla, že už to hrát nebude. Nejraději by si hrála venku s bratry na vrakovišti. Byli by velmi kreativní v tom, co dělali ve svém volném čase. Svázali benzinové nádrže dohromady a vytvořili vor. Hrála si se svými panenkami vzadu v autě a předstírala, že je kojí. Milovala předstírání, že je matkou.

Její otec je velmi chytrý. Ví, jak sundat stará otlučená auta z cizích rukou, i když auto má v srdci majitele zvláštní místo. Její otec miluje zvířata a nemůže vidět nebo slyšet, že nějaké zvíře bylo mučeno nebo zraněno, velké nebo malé. Zastává se všech zvířat, poštovního holuba, psa, hada, želvy, čápa a želvy.

Jednou šla přes cestu želva. Chlapec si začal hrát s želvou nohou. Byla to chňapající želva a údajně ji nepustí, dokud neuvidí blesk. Želva ho chytila ​​za nohu a nechtěla ho pustit. Chlapec dupl nohou na zem a zlomil nebohé želvě čelist. Brzy po incidentu její bratři řekli jejímu otci, co se stalo. Poté, co jejich otec promluvil s chlapcem, obrátil se ke svým dětem. Vytáhl opasek a všechny s ním šlehal. Domníval se, že incidentu mohl zabránit. Pokud se děti praly, stačilo se dotknout jeho opasku a okamžitě přestaly.

Jindy její táta našel na kraji silnice ležet psa. Dal psovi nějaké prášky na předpis, které měl doma, aby zmírnil bolest, i když věřil, že noc nepřežije. Ráno šel znovu zkontrolovat psa a ještě žil. Ošetřil ho, aby se uzdravil, a pak ho pustil na svobodu. Našel mnoho zvířat a všem se snažil pomoci. Našel čápa, kterého nechali v domě bydlet. Brzy poté, co našel čápa, postavil pro něj dům venku.

Jednou dokonce zachránil život svému synovi. Tři z jeho čtyř dětí se jedou projet na lodi a neumějí plavat. Dva chlapci si sedli na lavičku ve člunu a jeden z nich vstal, protože si myslel, že vidí aligátora. Další dva chlapci letěli přes palubu. Byla neděle a oni se právě vrátili domů z kostela. Jejich otec byl stále oblečený ve svém obleku a vrhl se za svými syny právě včas, aby je zachránil. Dal by cokoli, aby je udržel v bezpečí. Chtěl je udržet tak v bezpečí, že nechtěl, aby jeho děti byly zkažené vnějším světem. Krátce poté, co si ji koupili, vyhodil jedinou televizi, kterou kdy měli. Aby se také ujistil, že si jeho děti nebudou dělat legraci za to, jak žijí, nedovolil svým dětem přivést si do domu přátele. Aby se vyhnul nepříjemným situacím, nedovolil jim jít do domů jiných přátel.

Tato kniha se mi moc líbila, protože obsahovala krátké příběhy, které jsem si pamatoval i dlouho po přečtení. Její kniha byla velmi popisná a skvěle ukázala, jak vyrůstala. Bylo to velmi realistické a doufám, že si její knihu přečte mnoho lidí.

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta