Chyby stehů a rizika zjizvení

C

Po operacích nebo při léčbě určitých ran musí lékaři a chirurgové sešít pacientovu kůži nebo vnitřní tkáně zpět k sobě, aby jim pomohli hojit. Tento proces je známý jako šití. I když je šití nezbytné, aby napomohlo procesu hojení, chyby šití mohou způsobit hluboké, znetvořující jizvy a další komplikace.

Chyby při šití

Po operaci nebo k léčbě by mohli lékaři použít dva různé typy stehů:

  • Vstřebatelný. Tyto stehy jsou určeny pro vnitřní tkáně a orgány a jsou časem absorbovány tělem.
  • Nevstřebatelné. Tyto stehy jsou určeny pro vnější rány i vážné vnitřní řezy, jako je poškození srdce nebo močového měchýře. Aby bylo možné tyto stehy později odstranit, je nutné tělo znovu otevřít.

Stehy jsou nezbytnou součástí procesu hojení po vážném úrazu nebo operaci. Nesprávné šití však může vést k vážným nepříznivým účinkům, včetně infekcí, opětovného otevření rány, ztrátě krve a těžkým jizvám.

Jak se tvoří jizvy

Zjizvení je přirozená hojivá reakce na rány a zranění. Jizva se tvoří, když tělo zažívá dlouhodobý zánět a nadměrnou proliferaci fibroblastů a v důsledku toho nadměrnou produkci kolagenu. Jizvy se liší v závislosti na různých faktorech, včetně věku zraněné osoby, typu zranění a umístění na těle. Rozsah počátečního poškození je obvykle ukazatelem toho, jak rozsáhlá bude jizva.

Abnormální typy jizev

Po zranění se může vytvořit mnoho různých typů abnormálních jizev:

  • Hypertrofické. Tyto jizvy se obvykle tvoří jako červené vyvýšené hrudky na kůži. Vznikají, když tělo nadměrně produkuje kolagen.
  • Keloidní. Tyto jizvy jsou podobné hypertrofickým jizvám, ale jsou závažnější, protože mohou dále růst do velkých, nezhoubných nádorů. Mohou být způsobeny nehodami, operacemi, akné, piercingem nebo se u některých lidí mohou vytvořit spontánně.
  • Atrofické. Tyto typy jizev se objevují jako propadlé důlky nebo prohlubně v kůži. Často jsou způsobeny akné, nemocemi, jako jsou plané neštovice, nehodami nebo operacemi.
  • Strie. Ty mohou být způsobeny rychlým natahováním kůže během těhotenství, výrazným přibíráním nebo úbytkem hmotnosti, růstovými skoky nebo při hojení kůže.

Chcete-li se dozvědět více o chybách šití nebo jiných chirurgických komplikacích, navštivte webové stránky Pensylvánie chirurgické chyby právníci společnosti Lowenthal & Abrams, PC

About the author

Add comment

By user

Recent Posts

Recent Comments

Archives

Categories

Meta